Redaktionen

Redaktionen på Helsingør Dagblad kan kontaktes mellem kl. 9.00 – 21.00 på 43 33 23 13 eller send et tip på:

redaktionen@hdnet.dk
Facebook
Twitter

Andreas Mayerhofer

Stilling: Sportsredaktør

Ansvarsområder: Sport, Reportage, Interview, Arbejdsmiljørepræsentant

a.mayerhofer@hdnet.dk

43 33 23 11

Asger Lind Krebs

Stilling: Journalist

Ansvarsområder: Social- og sundhedsområdet, Region Hovedstaden, ”Det Grønne Helsingør”, Forsyning Helsingør

a.krebs@hdnet.dk

43 33 23 27

Bo Christensen

Stilling: Chefredaktør

Ansvarsområder: Chefredaktør

b.christensen@hdnet.dk

25 44 24 24

Claus Kjærsgaard

Stilling: Journalist

Ansvarsområder: Litteratur, kultur, Hornbæk - Hellebæk - Ålsgårde - Tikøb - Gurre

c.kjaersgaard@hdnet.dk

20 75 14 46

Jacob Henriques

Stilling: redaktionssekretær

Ansvarsområder:

j.henriques@hdnet.dk

30 74 01 55

Jesper Munch Nielsen

Stilling: Politisk redaktør

Ansvarsområder: Politik, film, Det internationale Helsingør

j.munch@hdnet.dk

43 33 23 14

Josephine Vedel

Stilling: Digital redaktør, journalist

Ansvarsområder: Web

j.vedel@hdnet.dk

50 53 01 93

Kirsten Moth

Stilling: Journalist

Ansvarsområder: Erhverv, turisme, Det blå Helsingør, Tillidsrepræsentant og medlem af Dagbladets bestyrelse

k.moth@hdnet.dk

43 33 23 21

Lars Johannessen

Stilling: Fotograf

Ansvarsområder: Pressebilleder

fotolars@hdnet.dk

20 75 14 15

Lone Dixgaard

Stilling: Redaktionssekretær

Ansvarsområder: TaUd og Tid&Sted-stof, Det glade hjørne, Blæksprutte i sekretariatet

dix@hdnet.dk

43 33 23 12

Niels Berg

Stilling: Journalist

Ansvarsområder: Krimi, Berg’s Bureau, Dag 1, Trafik og veje

n.berg@hdnet.dk

41 13 63 70

Pernille Hermann

Stilling: Borgerredaktør og journalist

Ansvarsområder: Navnestof og Dit Dagblad

p.hermann@hdnet.dk

43 33 23 28

Tine Zedeler

Stilling: Journalist

Ansvarsområder: Børne-, ungdoms- og familieliv

t.zedeler@hdnet.dk

43 33 23 22

Victor Kuhlman

Stilling: Journalist

Ansvarsområder:

v.kuhlman@hdnet.dk

31414426

Outdoor Season, Kundenr. 244113, Ordrenr. 1725011, 25000 visninger logo
Sport direct, Kundenr: 378087, Ordrenr 1725531, 25.000 visninger logo
Bruuns rengøring logo  25.000 april 17 og 1 år frem win win 1722013
Rasmus Ebbe 388428 1723690 logo  25.000 win win 19/4 18-april 19

Ivar Jensen, K-nr. 1720262,  Ordrenr. 1725507, 30.000 visninger top

Helsingør Dagblad Copyright © 2018

close-link

hovedmenu