For byen 15/2 – uendeligt sky 1717407
Scandlines auto bizz
Scan rejser inspiration 1684292

Redaktionen

Redaktionen på Helsingør Dagblad kan kontaktes mellem kl. 9.00 – 21.00 på 43 33 23 13 eller send et tip på:

redaktionen@hdnet.dk
Facebook
Twitter

Ansvarshavende chefredaktør for Helsingør Dagblad er Dorthe Carlsen

Andreas Mayerhofer

Stilling: Sportsredaktør

Ansvarsområder: Sport, arbejdsmiljørepræsentant, Reportage, Interview, Arbejdsmiljørepræsentant

a.mayerhofer@hdnet.dk

43 33 23 11

Asger Lind Krebs

Stilling: Journalist

Ansvarsområder: Social- og sundhedsområdet, Region Hovedstaden, ”Det Grønne Helsingør”, Forsyning Helsingør

a.krebs@hdnet.dk

43 33 23 27

Claus Kjærsgaard

Stilling: Journalist

Ansvarsområder: Litteratur, kultur, Hornbæk - Hellebæk - Ålsgårde - Tikøb - Gurre

c.kjaersgaard@hdnet.dk

20 75 14 46

Jesper Munch Nielsen

Stilling: Politisk redaktør

Ansvarsområder: Politik, film, Det internationale Helsingør

j.munch@hdnet.dk

43 33 23 14

Josephine Vedel

Stilling: Digital redaktør, journalist

Ansvarsområder: På barsel indtil 31. december, Web

j.vedel@hdnet.dk

50 53 01 93

Kirsten Moth

Stilling: Journalist

Ansvarsområder: Erhverv, turisme, Det blå Helsingør, Tillidsrepræsentant og medlem af Dagbladets bestyrelse

k.moth@hdnet.dk

43 33 23 21

Lars Hauth

Stilling: Nyhedsredaktør

Ansvarsområder: Overblik

l.hauth@hdnet.dk

43 33 23 18

Lars Johannessen

Stilling: Fotograf

Ansvarsområder: Pressebilleder

fotolars@hdnet.dk

20 75 14 15

Lone Dixgaard

Stilling: Redaktionssekretær

Ansvarsområder: TaUd og Tid&Sted-stof, Det glade hjørne, Blæksprutte i sekretariatet

dix@hdnet.dk

43 33 23 12

Mads Birch

Stilling: Redaktør

Ansvarsområder: Redaktør

m.birch@hdnet.dk

31 31 33 46

Niels Berg

Stilling: Journalist

Ansvarsområder: Krimi, Berg’s Bureau, Dag 1, Trafik og veje

n.berg@hdnet.dk

41 13 63 70

Pernille Hermann

Stilling: Borgerredaktør og journalist

Ansvarsområder: Navnestof og Dit Dagblad

p.hermann@hdnet.dk

43 33 23 28

Tine Zedeler

Stilling: Journalist

Ansvarsområder: Børne-, ungdoms- og familieliv

t.zedeler@hdnet.dk

43 33 23 22

Victor Kuhlman

Stilling: Journalist

Ansvarsområder:

v.kuhlman@hdnet.dk

31414426

Helsingør Dagblad Copyright © 2018

Abonnements tilbud

Prøv Helsingør Dagblad gratis i 3 uger

Nej tak
Jeg vil ikke have en gratis avis
Ja tak
Jeg vil gerne tage imod tilbudet
*Prøvetilbuddet gælder kun husstande, som ikke tidligere har haft gratis uger 2 gange, og husstande som ikke har abonneret på Helsingør Dagblad indenfor de sidste 3 måneder.
close-link
Abonnements tilbud

hovedmenu