Redaktionen

Redaktionen på Helsingør Dagblad kan kontaktes mellem kl. 9.00 – 21.00 på 43 33 23 13 eller send et tip på:

redaktionen@hdnet.dk
Facebook
Twitter

Andreas Mayerhofer

Stilling: Sportsredaktør

Ansvarsområder: Sport, Reportage, Interview, Arbejdsmiljørepræsentant

a.mayerhofer@hdnet.dk

43 33 23 11

Claus Kjærsgaard

Stilling: Journalist

Ansvarsområder: Litteratur, kultur, Hornbæk - Hellebæk - Ålsgårde - Tikøb - Gurre,

c.kjaersgaard@hdnet.dk

20 75 14 46

Jacob Henriques

Stilling: Redaktions sekretær

Ansvarsområder:

j.henriques@hdnet.dk

43 33 23 23

Jennifer Jensen

Stilling: Debatudvikler

Ansvarsområder: Debat og arrangementer

j.jensen@hdnet.dk

42 33 01 66

Jesper Munch Nielsen

Stilling: Politisk redaktør

Ansvarsområder: Politik, film, Det internationale Helsingør

j.munch@hdnet.dk

43 33 23 14

Josephine Vedel

Stilling: Redaktionschef

Ansvarsområder: Redaktionen

j.vedel@hdnet.dk

50 53 01 93

Katrine Frederikke Wandrup

Stilling: Digital redaktør & Journalist

Ansvarsområder: Web

k.wandrup@hdnet.dk

51 22 29 56

Kirsten Moth

Stilling: Journalist

Ansvarsområder: Erhverv, turisme, Det blå Helsingør, Tillidsrepræsentant og medlem af Dagbladets bestyrelse

k.moth@hdnet.dk

43 33 23 21

Lars Johannessen

Stilling: Fotograf

Ansvarsområder: Pressebilleder

fotolars@hdnet.dk

20 75 14 15

Lars Lindevall

Stilling: Journalist

Ansvarsområder: Det sociale og omsorg, miljø og klima

l.lindevall@hdnet.dk

25 85 31 25

Lone Dixgaard

Stilling: Redaktionssekretær

Ansvarsområder: TaUd og Tid&Sted-stof, Det glade hjørne, Blæksprutte i sekretariatet

dix@hdnet.dk

43 33 23 12

Niels Berg

Stilling: Journalist

Ansvarsområder: Krimi, Berg’s Bureau, Dag 1, Trafik og veje

n.berg@hdnet.dk

41 13 63 70

Pernille Hermann

Stilling: Borgerredaktør og journalist

Ansvarsområder: Navnestof og Dit Dagblad

p.hermann@hdnet.dk

50 60 13 70

Tine Zedeler

Stilling: Journalist

Ansvarsområder: Børne-, ungdoms- og familieliv

t.zedeler@hdnet.dk

43 33 23 22

Victor Kuhlman

Stilling: Journalist

Ansvarsområder:

v.kuhlman@hdnet.dk

31414426

Helsingør Dagblad Copyright © 2018