Redaktionen

Redaktionen på Helsingør Dagblad kan kontaktes mellem kl. 9.00 – 21.00 på 43 33 23 13 eller send et tip på:

redaktionen@hdnet.dk
Facebook
Twitter

Andreas Mayerhofer

Stilling: Sportsredaktør

Ansvarsområder: Sport, Reportage, Interview, Arbejdsmiljørepræsentant

a.mayerhofer@hdnet.dk

43 33 23 11

Asger Lind Krebs

Stilling: Journalist

Ansvarsområder: Social- og sundhedsområdet, Region Hovedstaden, ”Det Grønne Helsingør”, Forsyning Helsingør

a.krebs@hdnet.dk

43 33 23 27

Bo Christensen

Stilling: Chefredaktør

Ansvarsområder: Chefredaktør

b.christensen@hdnet.dk

25 44 24 24

Claus Kjærsgaard

Stilling: Journalist

Ansvarsområder: Litteratur, kultur, Hornbæk - Hellebæk - Ålsgårde - Tikøb - Gurre,

c.kjaersgaard@hdnet.dk

20 75 14 46

Jacob Henriques

Stilling: Redaktions sekretær

Ansvarsområder:

j.henriques@hdnet.dk

43 33 23 23

Jesper Munch Nielsen

Stilling: Politisk redaktør

Ansvarsområder: Politik, film, Det internationale Helsingør

j.munch@hdnet.dk

43 33 23 14

Josephine Vedel

Stilling: Digital redaktør, journalist

Ansvarsområder: Web

j.vedel@hdnet.dk

50 53 01 93

Kirsten Moth

Stilling: Journalist

Ansvarsområder: Erhverv, turisme, Det blå Helsingør, Tillidsrepræsentant og medlem af Dagbladets bestyrelse

k.moth@hdnet.dk

43 33 23 21

Lars Johannessen

Stilling: Fotograf

Ansvarsområder: Pressebilleder

fotolars@hdnet.dk

20 75 14 15

Lone Dixgaard

Stilling: Redaktionssekretær

Ansvarsområder: TaUd og Tid&Sted-stof, Det glade hjørne, Blæksprutte i sekretariatet

dix@hdnet.dk

43 33 23 12

Niels Berg

Stilling: Journalist

Ansvarsområder: Krimi, Berg’s Bureau, Dag 1, Trafik og veje

n.berg@hdnet.dk

41 13 63 70

Pernille Hermann

Stilling: Borgerredaktør og journalist

Ansvarsområder: Navnestof og Dit Dagblad

p.hermann@hdnet.dk

43 33 23 28

Tine Zedeler

Stilling: Journalist

Ansvarsområder: Børne-, ungdoms- og familieliv

t.zedeler@hdnet.dk

43 33 23 22

Victor Kuhlman

Stilling: Journalist

Ansvarsområder:

v.kuhlman@hdnet.dk

31414426

https://www.kunstnershoppen.dk/
BAAGØ, 127683, 1724217, 40000 visninger side/logo
Jobo bilcenter, 374274, 1724821, 20000 visninger logo/side
rafn-woldsen, Ordre 1725631,  kunde 275797, 25.000 visninger side
Betina Grønbæk 1730237 280920 40.000 win 5/7-18-5/4-19 nyt top 20/12

Helsingør Dagblad Copyright © 2018

hovedmenu